Шоу-рум працює: Пн-Пт, 10:00-16:00
м. Київ, вул. Димитрова, 13
(044) 537-23-** +38 (068) 125-83-**

Показати номера

Зателефонуйте мені
Зміст:

Конструкція каміна з чавунною топкою зумовлює його довговічність і опалювальні якості. Від того, як облаштовано вогнище, залежить тепловіддача і рівень споживання палива.

Основні параметри та переваги

 Чавунна топка
Чавунні топки є одними з найбільш затребуваних опалювальних агрегатів. Чавун – довговічний стійкий матеріал, що вирізняється особливою термопластичністю.

Ключові характеристики та переваги вогнищ:

 • стійкість до будь-яких пошкоджень;

 • ККД понад 70%;

 • топки витримують екстремально високі температурні навантаження;

 • вогнища можуть бути будь-яких розмірів і конфігурацій;

 • тривалий термін експлуатації;

 • пролонгований період згоряння палива (у закритих топках).

Види камінів

Сучасний пристрій каміна з чавунною топкою представлений цілою низкою різновидів. Основна класифікація поділяє вогнища на відкриті та закриті опалювальні агрегати.
Види камінів
За типом конструкції закриті каміни можуть бути таких конфігурацій:

 • з прямим склом;

 • з дверцятами-призмою;

 • із заокругленим склом;

 • з дво-, тристороннім склом;

 • кутового типу.

За типом розташування опалювальні агрегати можуть розташовуватися біля стіни або по центру кімнати (ергономічні конструкції в просторих апартаментах). Найбільш енергоефективні моделі – кутового типу.

Пристрій

Опалювальні агрегати з чавуну можуть бути виготовлені в двох формах: з цільним корпусом або ж комбінованого типу. Перший варіант являє собою цілісний моноліт, що складається з декількох елементів, з’єднаних герметиками. Комбіновані моделі виготовляють із чавуну із застосуванням додаткових матеріалів.

Монтажні роботи

Для камінної топки з чавуну необхідно обладнати термостійку міцну основу, а також подбати про якісне облицювання агрегату. Спочатку потрібно підібрати місце під вогнище, вирівняти підлогу, спорудити гідроізоляційний шар усіх поверхонь, які можуть стикатися з конструкцією.

Після обладнання цементної стяжки формують підставку під камін. На готову базу повторно встановлюють шар вогнетривких матеріалів і потім монтують саму топку.
Облаштування камінів

Зверніть увагу! Найпопулярніші матеріали для оздоблення – цегла.

Вартість вогнищ із чавуну

Вартість топок із чавуну залежатиме від цілої низки чинників: розмірів і особливостей конструкції, форми стекол, наявності додаткових елементів, політики самого виробника. Загалом подібні агрегати можна віднести до категорії товарів середньої вартості.

Варто зауважити, що навіть витратившись на дороге вогнище, покупці не пошкодують про свій вибір. Таке обладнання швидко себе окупить, як високоефективний, ергономічний і надійний опалювальний агрегат.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *