Шоу-рум працює: Пн-Пт, 10:00-16:00
м. Київ, вул. Димитрова, 13
(044) 537-23-** +38 (068) 125-83-**

Показати номера

Зателефонуйте мені
Зміст:

Камін у будинку – не просто частина обстановки або спосіб опалення. Це символ домашнього вогнища та сімейного єднання. Ось чому до вибору каміна слід ставитись серйозно. Але у пропозиції сучасних виробників зорієнтуватися не так просто. Для того, щоб придбати відповідну модель, потрібно враховувати безліч факторів. Яких саме? Читайте нижче.

Как выбрать камин

Обігрів чи прикраса приміщення?

Щоб швидко розібратися в особливостях сучасних камінів, варто їх розділити на кілька основних груп. Залежно від типу палива, що використовується, камінне обладнання може бути дров’яним, газовим або електричним. Перші дві категорії – каміни із відкритим полум’ям. На відміну від електрокамінів вони відрізняються високим ступенем пожежної небезпеки.
Незважаючи на те, що саме ці каміни асоціюють з домашнім затишком і теплом, їх ККД набагато менше, ніж у електричних аналогів. Тому перед покупкою камінного обладнання важливо визначитися з його основним призначенням – обігрів чи прикраса приміщень.

Зверніть увагу: все більшої популярності серед замовників набувають біокаміни, що працюють на спеціальному біопаливі (етанолі). У процесі горіння воно не виділяє диму і не утворює сажу.

Зовнішній вигляд завжди має значення

Камін, яким би він не був, повинен вписуватися в обстановку приміщення, добре поєднуватися з іншими елементами меблів і декору. Тільки в цьому випадку вдасться сформувати стильний та гармонійний інтер’єр.
В основному виділяють 4 стилістики оформлення камінів. Але якщо вникнути в тему глибше, Ви переконаєтесь, що їх набагато більше. Крім «традиційних» варіантів: класика, кантрі, модерн та хай-тек“, можна вибрати моделі, оформлені в етнічному, колоніальному, англійському або стилі прованс. Широкий модельний ряд камінного обладнання дозволяє підібрати оптимальний варіант, виходячи з інтер’єрної стилістики та габаритних параметрів приміщення.

00

Місце для встановлення

Способи установки також можуть бути різними. Настінні моделі відрізняються простотою монтажу та компактністю. Їх можна використовувати навіть у невеликій кімнаті. Якщо площа дозволяє, сміливо вибирайте настінний варіант камінного обладнання. Фронтальні каміни створюють чітку симетрію та часто стають композиційним центром в інтер’єрі. Кутові моделі вимагають менше місця для встановлення, формують асиметричний простір.
Оригінально і стильно виглядають окремі каміни. Їх можна встановити у будь-якому місці приміщення та спостерігати за живим вогнем практично з усіх боків. Дуже важливо, щоб Вас влаштовував зовнішній вигляд каміна та у вимкненому стані теж, оскільки багато часу він буде незапалений.

Потужність камінної топки

Якщо основним призначенням домашнього каміна є опалення, слід особливу увагу приділити вибору камінної топки. Для цього потрібно оцінити якість теплоізоляції приміщення.

Наприклад, 1 кВт обігріває:

  • Простір до 14 м 3 в будинку без утеплення, що знаходиться в зоні з холодним кліматом;

  • До 20 м³ – за наявності ізоляції та розташування будівлі в зоні помірного клімату;

  • До 33 м3. У будинках з гарною теплоізоляцією та місцем розташування в зоні з високими середньорічними температурами.

Сьогодні виробники пропонують великий вибір камінних топок, потужність яких варіюється від 7 до 30 кВт. Оцінивши експлуатаційні характеристики об’єкта, Ви зможете вибрати оптимальний варіант камінного обладнання. Це дозволить організувати ефективне опалення приміщення, уникнути зайвих витрат при купівлі та експлуатації каміна.

Коефіцієнт корисної дії

предназначение камина
Якість обігріву житлових приміщень залежить і від продуктивності камінного обладнання. На цей показник впливає багато факторів. Розібравшись у них, Ви зрозумієте, як регулювати ККД каміна. Отже, буде набагато простіше вибрати камінну топку і використовувати її максимально ефективно надалі.

    Теплова ефективність каміна залежить від:

     

  • тяги в димарі. Труба довжиною до 5 м не здатна забезпечити достатню тягу. Використання надто довгої труби теж не вихід. У результаті збільшиться не лише тяга, а й потужність каміна. А значить, підвищиться витрата палива і кількість кисню, що спалюється, а КДП впаде. Важливо визначити оптимальну висоту та діаметр димохідної труби, оскільки ККД каміна знижує, як недостатня, так і надмірна тяга;

  • типу системи обігріву. Каміни відкритого типу менш ефективні. Як основне джерело тепла краще використовувати камінне обладнання із системою повітряної конвекції або водним контуром;

  • режиму експлуатації. Різні системи регулювання тяги та нагнітання повітря в топковий відсік дозволяють досягти максимальної теплової ефективності обладнання. Принцип «що простіше, краще» тут не работает;

  • матеріалу виготовлення корпусу. Чавун швидко нагрівається та довго утримує тепло. Сталь остигає також швидко, як і набирає температуру, тому в таких топках застосовується шамот (сприяє кращій акумуляції тепла);

  • кількості завантажуваного палива та якість його горіння;

  • рівня вологості та виду дров, що використовуються для топки. У колотих сухих дров тепловіддача вища. Сирі дрова знижують ККД каміна;

  • наявності системи допалу відпрацьованих газів. Збільшує теплову ефективність каміна та скорочує витрату палива;

  • типу облицювання. Оздоблення з талькомагнезиту, кераміки сприяє більш швидкому накопиченню та тривалому утриманню тепла.

У цій статті ми коротко описали основні види камінів, принцип їх роботи та фактори, що впливають на продуктивність. Самостійно розібратися у всіх нюансах дуже складно, тому краще одразу звернутися до професіоналів. Спеціалісти нашої компанії допоможуть з вибором та встановленням камінного обладнання будь-якого типу.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *