Зміст: |
---|
В інтер’єрах сучасного житла каміни відіграють найважливішу роль. Сьогодні це не тільки спосіб обігріву, а свого роду душа будинку, композиційний центр дизайнерських задумів та стилістичних напрямків. Камін якісно перетворює житловий простір, повідомляючи йому індивідуальність та якийсь аристократизм. Говорять, що милуватися вогнем можна нескінченно. Це не складно перевірити, адже сучасні виробники пропонують безліч варіантів камінного обладнання, яке можна встановити навіть у невеликій квартирі.
Роль каміна в інтер’єрі
Сприйняття каміна як елемента розкоші склалося історично. Перші з’явилися ще в Стародавньому Римі. Вони мали центральне розташування, що дозволяло обігрівати просторі приміщення. На Русі завжди була у пошані російська піч. Це також своєрідна варіація каміна.
З того часу багато що змінилося – і конструкція, і зовнішній вигляд, і різновиди камінів. Незмінною залишилася лише пристрасть до вогню, яка закладена в людині генетично. Тому камінне обладнання не тільки не втратило своєї актуальності, а й стало ще більш затребуваним.
У розпорядженні замовників великий вибір камінів, що відрізняються за типом палива (дров’яні, газові, електричні, біокаміни), за способом виконання (з відкритими та закритими топками), дизайну та стилю оформлення.
Важливо: спорудження камінів, особливо відкритого типу, слід довіряти лише кваліфікованим фахівцям. В іншому випадку експлуатація камінного обладнання може виявитися не тільки незручною, а й небезпечною.
Якщо конструктив каміна – це прерогатива фахівців, то у виборі облицювання та стильового виконання порталу можна керуватися своїми побажаннями та ідеями. Матеріали для обробки можуть бути різні: від натурального каменю і масиву дерева до мармуру і мозаїки.
Прикраса каміна залежить від обраної стилістики:
-
Барокко. Характерні риси: портал П-подібної форми, рясно прикрашений різьбленим декором (для цих цілей часто використовуються біблійні сюжети);
-
Кантри. Оформлення каміна навмисне грубе: необроблений камінь, масивні елементи з дерева, колотий мармур. Під стать і камінне приладдя. На контрасті виступають милі фарфорові вази та статуетки, якими традиційно змушують полицю над каміном;
-
Етно. Каміни, декоровані в етнічному стилі, відрізняються різноманітністю. Популярними напрямками є російський та старонімецький стиль, а також барвисті індіанські мотиви. Оздоблення виконують, використовуючи дикий камінь, глиняний розчин або крейдову побілку;
Зверніть увагу: каміни в етнічному стилі найчастіше служать не лише джерелом тепла, а й місцем для приготування їжі.
-
Колоніальний стиль. Високий камін (у людський зріст), масивні витяжні шафи, що звужуються і зливаються зі стіною в міру наближення до стелі, оздоблення природним каменем або мармуром, різьблені візерунки – колоніальний стиль неможливо сплутати з іншим;
-
Прованс. Характерні риси: прості форми, відсутність химерних прикрас, превалюючий колір – білий, облицювання натуральними матеріалами (дерево, кераміка), кований декор з патиною, відкрита топка, яку відокремлює від приміщення спеціальний екран або ковані грати.
Камін також можна оформити в англійському, сільському стилі, вибрати стилістику авангард або віддати перевагу сучасним течії інтер’єрного дизайну, наприклад, Hi-Tech.
Каміни хай-тек: вбудовані та острівні, переваги та особливості
Каміни в стилі Hi-Tech відрізняються стриманою елегантністю, оригінальністю, навіть непередбачуваністю художніх рішень. Для облицювання застосовуються: ретельно оброблений камінь, мармур, метал із сучасними покриттями (гальванічними), жароміцне скло. Велика панорама живого вогню в поєднанні з навмисне «холодним» обрамленням робить каміни в стилі хай-тек надзвичайно привабливими і видовищними.
При мінімальній кількості декору в приміщенні камін стає головним композиційним акцентом, тому вибирати його потрібно ретельно. Цвет каміна, форма, варіант виконання та інші нюанси повинні бути узгоджені з рештою деталей обстановки. Сучасні дизайнери активно включають в інтер’єри, як вбудовані, так і окремі (камінні острівні) каміни, що дозволяє втілювати неординарні ідеї та сміливі задуми.
Існує кілька варіантів вбудованих камінів.
Теплове обладнання може бути вбудоване:
-
У стіну. У такому випадку топка та димар розміщуються в стіновій ніші. Можлива фронтальна або кутова орієнтація (залежить від площі приміщення та задач декорування);
-
У меблі. Використовується дуже рідко. Таке виконання можливе для газових, електрокамінів і біокамінів, які виконують виключно декоративну функцію.
Зверніть увагу: сучасні каміни, що вбудовуються, можуть мати, як односторонню, так і двосторонню топку.
На відміну від моделей, що вбудовуються, центральні або острівні каміни використовуються не тільки як елемент декору. Каміни, що окремо стоять, володіють високими тепловими характеристиками, тобто вони здатні ефективно обігрівати досить просторі приміщення (площею від 30 м²). Топки можуть бути закритого або відкритого типу. Великою популярністю користуються моделі із панорамною топкою. У такому разі спостерігати за вогнем можна практично з усіх боків.
Виразний естетичний вигляд вигідно відрізняє каміни, оформлені в стилі ганьби-тік. Великий вибір технологічного камінного обладнання дозволяє легко вибрати відповідний варіант, враховуючи специфіку приміщення та особливості дизайн-проекту.